| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 2.7 mm |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Resistance | 100 mΩ |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 2.5 mm |
| Depth | 2.5 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Self Resonant Frequency | 70 MHz |
| Current Rating | 830 mA |
| DC Resistance (DCR) | 130 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Max DC Current | 1.25 A |
| Saturation Current | 1.25 A |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Core Material | Ferrite |
Stock: 1281
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16244
Ext.Price$0.16244
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16244 | $0.16244 |
| 10 | $0.13679 | $1.36790 |
| 50 | $0.12378 | $6.18900 |
| 100 | $0.11200 | $11.20000 |
| 500 | $0.09834 | $49.17000 |
| 1000 | $0.08635 | $86.35000 |
| 3000 | $0.08187 | $245.61000 |
| 5000 | $0.07763 | $388.15000 |
| 10000 | $0.07506 | $750.60000 |
